Вибори

Вибори мають відбуватись шляхом відкритого (без таємниці) голосування власним відбитком пальця. Така процедура унеможливить будь-які фальсифікації (окрім непрямого підкупу виборця, якому запобігти в принципі неможливо), і, водночас, сприятиме створенню відкритого і чесного суспільства, без страху і неправди, суспільства, в якому ніхто не боятиметься прямо сказати свою думку, де можна буде не очікувати підлості та підступності з боку ближніх.

Право голосу старійшин (голів) родин – відповідно до кількості членів родини. Старійшина родини визначатиметься під час одруження на необмежений термін, з правом його переобрання в будь-який момент більшістю повнолітніх працюючих членів родини. Кожен працюючий член родини матиме право на отримання індивідуального права голосу.

Організація процесу виборів, спостереження за виконанням передвиборчих програм та оцінка його ефективності покладається на Конституційно-Ревізійну Палату. Зросте роль передвиборчої програми кандидатів. Для реєстрації себе як кандидата, він зобов’язаний буде подати детальну програму, яка підлягатиме оцінці за методикою «SMART», згідно наступних критеріїв: конкретність, вимірюваність, досяжність, відповідність (системність), орієнтованість в часі. Лише програми, що відповідатимуть таким критеріям, прийматимуться, а кандидати – реєструватимуться.

Виборча кампанія складається з оприлюднення програм та публічних дебатів між кандидатами. Рекламні кампанії будуть заборонені. Кожен кандидат також повинен буде публічно відповісти на всі питання виборців, що надійдуть на його профіль у національній соціальній мережі.

Кандидати висуваються або партіями, або само висуванням.

Одночасно з виборами визначатиметься і оцінка діяльності попередника (як Гетьмана, так і виборних керівників нижчого рівня). Оцінка відбуватиметься за п’ятибальною шкалою відповідно до виконання Програми. Гетьман звітує про виконання своєї Програми, а Конституційно-ревізійна Палата підтверджує або спростовує його.

Вибори до нижчих рівнів влади відбуваються за аналогією.

 

 

Write a comment

Comments: 0